ABD Donanması, İsrail’e atılan füzeleri ve İHA'ları vurdu

ABD İsrail’e doğrudan askeri destek vermeye başladı. 

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Pat Ryder, Kızıldeniz’de konuşlu ABD Donanmasına ait USS Carney’nin Yemen’den fırlatılan 3 füzeyi ve yaklaşık 8 insansız hava aracını vurduğunu belirterek, füzelerin ve insansız hava araçlarının potansiyel olarak İsrail’deki hedeflere doğru fırlatıldığını aktardı.

***

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matt Miller, İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalarda hayatını kaybeden ABD’li sayısının 32’ye yükseldiğini, 11 ABD’liden ise hala haber alınamadığı belirtti.

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalar 13’üncü gününde devam ederken, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matt Miller, çatışmalarda hayatını kaybeden ABD’li sayısının yükseldiğini açıkladı. Miller, çatışmalarda hayatını kaybeden ABD’li sayısının 32’ye yükseldiğini açıklayarak, 11 ABD’liden ise hala haber alınamadığı belirtti.

Hamas tarafından kaç ABD’linin rehin tutulduğunu dair bilgi vermeyen Miller, ABD’lilerin serbest bırakılmasının birinci öncelik olmaya devam ettiğini söyleyerek, “Rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Biz bölgedeyken Bakan’ın (Antony Blinken) kendisi de bu konuya odaklanmıştı" dedi.