Infortrend Teknoloji, ABD’li TV yayın şirketine medya düzenleme ve iş akışları için hizmet verdiğini açıkladı.

Kurumsal depolama üreticisi Infortrend teknoloji, ABD’nin ünlü TV yayın şirketi WQED’in, izleme ve değerlendirme post prodüksiyon ve TV yayıncılığı iş akışlarının verimliliğini artırmak için EonStor GS birleşik kurumsal veri depolama çözümünden yararlandığını duyurdu.

Intel Corporation Müşteri Bağlantı Bölümü Genel Müdürü Jason Ziller, "WQED TV’nin Infortrend EonStor GS 4060 birleşik depolama çözümünü entegre ederek medya prodüksiyonu ve yayıncılık iş akışlarındaki sıkıntılı noktaları çözdüğünü görmekten heyecan duyuyoruz. Şirket ile birlikte çalışarak Intel Xeon İşlemci içeren, M&E uygulamalarını ve video taleplerini hızlandırmak için mükemmel performans sunan EonStor GS serisi depolama platformlarını geliştirmek Intel için büyük bir mutluluk oldu" dedi.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan WQED Mühendislik Genel Müdürü Paul Byers, "Yıllardır Infortrend depolama müşterisi olarak, mevcut depolamayı yayın için bir Infortrend çözümüne yükseltmek doğal bir seçimdi. Depolama çözümlerinin istikrarı ve fiyatından son derece memnunuz" şeklinde konuştu.