Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) tarafından düzenlenen ’Güvercinada Dinletileri’ Katar ile Kuşadası arasında sanat köprüsü oluşturdu. Yaz sezonu boyunca birbirinden değerli sanatçı ve müzik gruplarını ağırlayan etkinlikte sahne alan genç müzisyenler, Katar Flarmoni Orkestrası’nda yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak.

Katar Flarmoni Orkestrası sanatçıları Merve Bulun Kenet ve Lorena Monescu tarafından 2013 yılında kurulan Cinemoon Ensemble, Kuşadası’ndaki Tarihi Kervansaray’da düzenlenen ’Güvercinada Dinletileri’ çerçevesinde ikinci konserini verdi. KUSAV’ın davetlisi olarak 2 yıldır Kuşadası’na gelen Cinemoon Ensemble, ’7’nci Sanat ve Müzik’ adlı konserinde, sinema tarihine altın harflerle kazınan filmlerin hafızalardan silinmeyen müziklerinden oluşan bir repertuvarı seslendirdi.

Sanatseverlerden büyük beğeni alan ve Kuşadası Belediyesi’nin verdiği destekle düzenlenen ’Güvercinada Dinletileri’, KUSAV Başkanı Levent Köylü ile Cinemoon Ensemble kurucularından Merve Kenet Bulun’un ortak bir proje geliştirmesine de öncülük etti. Bu çerçevede yaz sezonu boyunca birbirinden değerli sanatçı ve müzik gruplarını misafir eden etkinlikte sahneye çıkan genç müzisyenler, ilerleyen dönemde Katar Flarmoni Orkestrası’nda yeteneklerini sergileyecek.

Cinemoon Ensemble kurucularından Merve Kenet Bulun, Kuşadası’nda konser vermekten çok mutlu olduğunu belirterek, "Öncelikle Kuşadası benim evim ve burada grup arkadaşlarımla birlikte bulunmaktan dolayı gurur duyuyorum. Katar’da Cinemoon Ensemble çok önemli bir yere sahip. Katar Flarmoni Orkestası’nın 15’inci, bizim de 10’uncu yıl kutlamalarımız var. Bir ülkenin kendi sanatçısını desteklemsi çok güzel. Biz Cinemoon Ensemble olarak genç yeteneklerimizi her zaman destekliyoruz" dedi.

KUSAV Başkanı Levent Köylü ise "Bizim Kuşadası’nda düzenlediğimiz sanat etkinliklerinin kentimizdeki genç sanatçılarımıza uluslararası temasları anlamında çok önemli katkıları oldu. Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel, genç sanatçılarımıza çok değer veriyor. Biz de vakıf olarak genç sanatçılarımızın önünü açmaya çalışıyoruz. Bunun da meyvelerini almaya başladık. Genç sanatçılarımızın Katar’da yeteneklerini sergileyecek olması hem Kuşadası hem de Türkiye açısından çok önemli" diye konuştu.