Muğla’nın Marmaris ilçesinde Yunanistan sahil güvenlik unsurlarınca Türk karasularına geri itilen 53 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Marmaris ilçesi açıklarında lastik bot ve can salı içinde denizde sürüklenen çok sayıda düzensiz göçmenin bulunduğu bilgisi alan Sahil Güvenlik ekipleri kurtarma gemisi ve bot yönlendirdi. Yunanistan sahil güvenlik unsurlarınca Türk karasularına geri itilen lastik bot ve can salı içindeki 53 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında Yunanistan sahil güvenlik unsurları tarafından 2 lastik bot ve bir can salı içinde Türk karasularına geri itilen 69 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Datça ilçesi açıklarında lastik botlar ve bir can salı içinde çok sayıda düzensiz göçmenin açık denizde sürüklendiği bilgisini alan Sahil Güvenlik ekipleri bölgeye kurtarma botları yönlendirdi.

Yunanistan sahil güvenlik unsurlarınca Türk karasularına geri itilen lastik botlar can salı içindeki düzensiz göçmenler Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yunanistan unsurlarınca Türk karasularına geri itilen 69 düzensiz göçmen işlemlerinin ardından Ula Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.