Cumhurbaşkanı adaylarından 11’i için 100 bin imza süreci devam ediyor Cumhurbaşkanı adaylarından 11’i için 100 bin imza süreci devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 15-21 Mart tarihleri arasında düzenlenecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin programını açıkladı. Kongre çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile ittifakı oluşturan diğer siyasi partilerin genel başkanları İzmirlilerle buluşacak.

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, 15-21 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. 2022’nin ağustos ayında başlayan kongre hazırlık toplantıları çerçevesinde çiftçi, işçi ve sanayici, tüccar, esnaf temsilcilerinden oluşan dokuz paydaş buluşması gerçekleştirildi. Kongrenin ikinci safhasını ise uzman toplantıları oluşturdu. 7 gün sürecek kongrenin her günü farklı bir konu üzerinde gerçekleştirilecek. Ana kongrede 70’e yakın konuşmacı, birçok sunum yapacak. Aralarında Vandana Shiva, Bob Geldof, Michio Kaku ve Andrew McAfee gibi isimler, geleceğin inşasına dair konuşacak. 18 Mart’ta Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılarının katılacağı bir panel düzenlenecek. 19 Mart Pazar günü ise CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile ittifakı oluşturan diğer siyasi partilerin genel başkanları İzmir’de vatandaşlarla buluşacak. 21 Şubat’ta kongrenin sonuç beyannamesi çiftçi, işçi ve sanayici, tüccar, esnaf delegeler tarafından oylanarak nihai hâlini alacak, ardından Türkiye ve dünya ile paylaşılacak.