İsviçre'de Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar Konseri

Zürih Musiki Derneğinden 100. Yıla Özel Görkemli Konser

IMG-20231023-WA0002

Değerli TDH Türk Haber okuyucuları, 

İsviçre'den bütün Türk Dünyasına güzel bir etkinlik haberimiz var...

IMG-20231022-WA0002

Zürih Musiki Derneği tarafından İsviçre'nin Zürih şehrinde Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak gerçekleştirilen "Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar Konseri" büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Kurucumuz Suat Özer ve eşinin de konuk olarak katıldığı görkemli gecede İsviçre Türk toplumu bir araya gelerek müzik, vatan ve Atatürk özlemlerini biraz olsun dindirme fırsatı buldular. 

IMG-20231021-WA0005

Zürih Musiki Derneği Etkinliği

İsviçre'nin en nitelikli müzik derneklerinden birisi olan Zürih Musiki Derneği bu güzel çalışması ile birlikte Türk toplumunu Atatürk'ün manevi huzurunda bir araya getirmiş oldu... 

Türk müziğinin en güzel seslerinden olan Sayın Funda Öztürk'ün koro şefliğini yaptığı Zürih Musiki Derneği, başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi... Musiki Derneğinin çok değerli üyeleri, hem solo hem de koro şeklinde Atatürk'ümüzün en sevdiği şarkıları büyük bir başarıyla icra ettiler. 

Sunuculuğunu kusursuz Almancası ve Türkçesiyle Sayın Candan Temel Özkul'un yaptığı gecede hem Türkler hem de İsviçreli konuklar "kültürler arası" büyük zenginliğin tadını çıkarttılar...

IMG-20231023-WA0003

Foto: Funda Öztürk

Yoğun bir ilgi gören konsere katılan İsviçre Türk toplumu, hem birlikte hasret giderme fırsatı buldular hem de Atatürk'ün sevdiği şarkılara eşlik ederek gönüllerince bir gece geçirdiler. Konserde ayrıca sürpriz bir zeybek gösterisi sunuldu... Anatolian Dance - Erol Bozkurt Zeybek Ekibi'nin mükemmel gösterisine seyirciler de katılınca ortaya çok renkli görüntüler çıktı.  

IMG-20231022-WA0004

Foto: Funda Öztürk, Candan Temel Özkul, Ayşen Birgör

Türkiye’den konuk sanatçı olarak katılan Ayşen Birgör'e, keman virtüözü Turay Dinleyen, ud virtüözü Erdem Turhan gibi çok değerli sanatçılar eşlik etti... Fırat Yiğitbaş'ın kusursuz tonmaisterliği ve ses düzeni ile çok nitelikli bir konser ortamı sağlanmış oldu.

Etkinliğin sponsorlarını da burada hatırlatmakta yarar var çünkü bu tür sanatsal çalışmaları İsviçre’de sürdürebilmek için ciddi bir sponsorluk desteği gerekmekte. Etkinliğe sponsor olarak Medipark Hastanesi, Handey's Reisen, Mediacom, Vatan Reisen, Aymez Market, Black Sea Garage, Foto Alternativ, Kafiye's Event katkı sağladılar.

Bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. 

TDH TÜRK HABER