İktidar mı muhalefet mi? 

Sayın Cumhurbaṣkanı R.T. ERDOĜAN hem iktidar hemde kendi kendine muhalefet. Bu Türkiye siyasi tarihinde görülmemiṣ siyasi baṣarı. İster kabul edin isterseniz etmeyin. 

"İyi muhalefetin olmadıĝı ülkemizde en baṣarılı siyasetçi." Erdoĝan baṣarısını beceriksiz muhalefete borçlu, bu da acı gerçek!

Türk milletinin en büyük sorunu vizyon sahibi muhalefet partileri yok. Rantcı partiler yüzünden 2018 de baṣkanlık sistemine geçilmiṣtir. 6 yıldır terör, ekonomi, eĝitim ve hukuk krizine henüz çözüm bulunmamıṣtır. Enflasyonist siyaset ve ekonomi yüzünden halk huzursuz ve sıkıntı içerisinde sabırla yaṣıyor.

*****

Konya kadar küçük Hollanda kadar tarım ve hayvancılıkta üretken deĝiliz. Bilimsel üretimin olmadıĝı depolama ve pazarlama sorunu yüzünden yıllardır üretilen narenciye ürünler sebze ve meyveler çöpe atılıyor. 

Kuru gıda; nohut, kurufasülye, mercimek ithal ürünler arasında. Son teknoloji tarım üretim aletleri makinaları var ama ürün yok. Buĝday bile ithal ediliyor.

Bir ülkede çiftçinin ve köylünün besicinin üretim sorunu var ise eĝer açlık ve yoksulluk zilleri çalıyor demektir. Vizyon sahibi yerel yönetimler isterse bu sorunu bilimsel üretim- ve tüketim kooparatif sistemi ile çok iyi çözer diye düṣünüyorum. Genel ve yerel yönetimler iṣlevleri bakımından siyasi rant yüzünden hükümet ile iyi iletiṣim ve dayanıṣma çalıṣması içinde deĝiller, bu da ülkemizde siyasi ve ekonomik kriz yaratıyor.

N.A.